Kukirin X1 Electric Dirt Bike 2026 Version
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | Kukirin X1 Electric Dirt Bike (2026) |
| Motor Power | 1000 W (Nominal) |
| Maximum Speed | Up to 50 km/h |
| Range | Up to ~40 km |
| Battery Capacity | 48 V 20.8 Ah Lithium Battery |
| Charging Time | ~8.5–9 Hours |
| Drive Type | Mid-Drive Motor |
| Wheel Size | 14″ Front & 12″ Rear Off-Road Tires |
| Braking System | Front & Rear Hydraulic Brakes + E-Brake |
| Suspension | Front & Rear Hydraulic Shock Absorbers |
| Max Load Capacity | ~120 kg |
| Water Resistance | IP65 |
| Climb Ability | ~15° |
| Scooter Weight | ~52 kg |
| Display | Full-Color Display |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
Land Rover Fat Tyre Foldable Mountain Bike 26″
Lucky Liang DS01 Electric Bike
Lucky Liang J1 Electric Scooter
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Lucky Liang J1 Electric Scooter |
| Motor Power | 1500 W Brushless DC Motor |
| Battery | 60 V 20 Ah Lithium Battery |
| Maximum Speed | Up to 70 km/h |
| Maximum Range | Up to 80 km per charge |
| Display | LED BlackBerry Display |
| Tire Type & Size | 10″ Tubeless Tires |
| Brake System | Hydraulic Disc Brakes |
| Anti‑Theft System | Dual Anti‑Theft Protection |
| Loading Capacity | Up to 150 kg |
| Frame Material | Durable Aluminium Alloy |
| Suspension | Dual Suspension |
| Recommended Rider Age | 18+ (adult use) |
| Charging Time | ~5 Hours (approx.) |
| Ideal Use | City commuting & daily travel |
Lucky Liang J2 Electric Scooter
| Specification | Details |
|---|---|
| Model Name | Lucky Liang J2 Electric Scooter |
| Motor Type | 1000 W Brushless DC Motor |
| Battery | 60 V 20 Ah Lithium Battery |
| Maximum Speed | Up to 70 km/h |
| Maximum Range | Up to 60–80 km* |
| Display | LED BlackBerry Display |
| Tire Size | 3.0‑10″ Tubeless Tires |
| Brake System | Disc Brakes (Front & Rear) |
| Anti‑Theft System | Dual System |
| Climbing Ability | ~9° Incline Capability |
| Suspension | Standard Suspension |
| Loading Capacity | ~150 kg |
| Frame / Body | Durable Alloy Construction |
| Riding Modes | Multiple Speed Modes |
| Ideal Use | Urban commuting & daily travel |
M2 (FIDO PRO) Rohan Wings Scooters
Natkie Surron Electric Dirt Bike
Specification
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Name | SURRON NATKIE Electric Dirt Bike |
| Motor Power | 5000W (8000W Peak) |
| Battery | Samsung 72V 30Ah Lithium Battery |
| Maximum Speed | Up to 100 km/h |
| Range | Up to 90 km per charge |
| Battery Type | Removable Battery |
| Motor Type | Mid-Mounted Motor |
| Bike Type | Electric Dirt Bike / Electric Motorcycle |
| Usage | Off-road riding, adventure, high-performance commuting |
Original FIIDO Q1S Electric Scooter
SINGAPORE Original FIIDO Q1S Electric ScooterFeatures
UP TO 55KM RANGE
17.5KG ULTRA-LIGHT
SMALLER&FOLDABLE COMPACT SIZE
36V 10.4AH SAFE BATTERY
250W MOTOR POWERFUL MOTOR
MAX 25KM/H TOP SPEED
Specification:
MODEL: Fiido Q1s
Voltage: 36V
Battery: 10.4Ah
Battery Cycle Times: 800 times
Moped mode range: 55km
Max speed: 25km/h
Working temperature: -10~40°C
Frame material: Aluminum alloy
Color: Black, Red, White, Green, Grey
Max load: 120kg
Net weight: 18kg (with battery)
Tire size: 12‘’*2.125 inch
Ebike size: 1250mm*630mm*1100mm
Folding size: 1250mm*35mm*680mm
Charging time: 7 hours
RX3 Edition Electric Bike
SL-01 Rohan Wings Electric Bike
Features:
- Battery: 60V 20Ah
- Brushless Motor: 1200W
- Speed: 55km/s
- Range: 100km
- Weight: 106Kg
- Loading: 240kG
- Tubeless Tyre: 14 inch
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page